Квалификация 2

Втората мобилност по проекта се проведе в Сантарем - Португалия
Тема на курса: „ OutDoor Activities and Mapping in STEM“
Курсов организатор: MEIO тренировъчен център
Квалификационният курс се проведе в периода 06.10.19 – 12.10.19г.
Участници от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ бяха Юлия Емилова Делчева – зам. директор, Велина Делчева Костова – старши учител по биология и ЗО и Маргарита Ангелова Козалиева – старши учител по химия и ООС и биология и ЗО.
Групата пристигна във Лисабон на 06.10.19 г. и беше настанена от обучителната организация MEIO в къща в град Алканеде, в която се намираше и обучителния център.
Курсът стартира на 07.10.19 г. сутринта. Присъстваха участници от Италия, Унгария, Финландия и България. Наш преподавател и ментор през тренировъчната седмица на курса беше Нуно Луз. Проведоха се следните дейности:


1 ден: Г-н Луз представи на участниците програмата на курса, обстойно бяха обяснени необходимите софтуерни продукти, които трябваше всеки от участниците да инсталира с цел провеждане на ползотворна и успешна работа по заложените теми.
В този ден всеки от участниците се представи по интересен начин, след което изнесе презентация за особеностите на своето училище.
След обяд групата посети основно училище в град Сантарем.


2 ден: Запознаване с приложението Google Earth, специфичните инструменти за работа с него и предназначението му за създаване на карти. Всеки получи индивидуална задача с критерии, която трябваше да изпълни още същия ден – изготвяне на карта. След направена проверка от ментора групата се отправи на организирано посещение в Национален парк „Алвиела“. В него направихме снимки, които използвахме през следващите дни в нашата проектна дейност. 

3 ден: Посещение на културните и историческите забележителности на Лисабон – столицата на Португалия. 

4 ден: Запознаване с приложението Google My Maps и възможностите за създаване на мултимедиен проект с използване на снимки, видеа, текст и звук. Всеки от участниците изпълни практически задачи, свързани с употребата на гореописаните обекти. Междувременно г-н Луз отговаряше на поставените въпроси и указваше практическо съдействие. Г-н Луз ни запозна с приложението Science Journal, след което ни постави практически задачи с използването на посоченото приложение. Усвоените нови инструменти повиши нашите дигитални компетенции и идеи за провеждане на по-интересни учебни часове. 

5 ден: През този ден г-н Луз ни обясни как да вградим направените снимки в картите. След това, всеки от участниците трябваше да изготви презентация как ще внедри приложенията в своята работа, след което я представи.
Работната седмица приключи с връчване на сертификати.
След обяд групата посети град Назаре, който се намира на брега на океана и град Обидош. 

6 ден: Сутринта напуснахме обучителния център MEIO и се отправихме за аерогарата в Лисабон. Надяваме се установените контакти да продължат в бъдещи Еразъм+ сътрудничества.







Източник: Участниците в квалификационния курс

Коментари

Популярни публикации от този блог

ОБЛАЧНА АДМИНИСТРАЦИЯ

Провеждане на вътрешно институционална квалификация на тема: „STEM в обучението“